Keramické testovací konektory


 

 

Problematika testovacích konektorů se stává stále důležitější, jelikož velikosti konektorů se stále zmenšují a jsou kladeny čím dál větší nároky na spolehlivost testování. A právě proto Vám může být odolná keramika ku pomoci ! Klasické plasty, ale také odolné plasty nejsou pro tyto případy ideálním řešením. Konektor přichází nevyhnutelně do kontaktu s kontaktními piny, což má za následek opotřebování krycí masky kontaktní pinů. Z nouze o dokonalé řešení se používají plasty. Je potřeba elektrický izolátor, který lze dobře opracovat. Mezi plasty s takovýmito vlastnostmi je velmi malý výběr.

 


Prozatím není příliš všeobecně známo, že z dnešních keramických materiálů lze dnes velmi dobře vyrobit velmi malé konektory, nebo další různé díly a to v množství od jednoho kusu. Keramika má 20 krát větší otěruvzdornost než nejhouževnatější ocel. Proto testovací konektor obstojí s jistotou v průběhu produkce. Rozměrová přesnost konektoru z keramiky je od prvního až po např. 10 miliontý testovaný kus jednoduše přesná.

Pouze tak lze chápat vyšší investice do této technologie.


Předpokladem pro použití keramických testovacích konektorů je vyšší výrobní série (minimálně od 50 000 kusů).

V příloze naleznete video, v kterém je demonstrováno, o jak vysoce robustní a odolný materiál se jedná. Kromě videa naleznete také leták k tématu keramických testovacích konektorů.

 


Níže naleznete adresu, kde si můžete stáhnout náš katalog pro strojírenství, kde naleznete informace o standardních keramických kolících, jejich vlastnostech a další informace, produkty k tématu použití keramiky ve strojírenství.

> Polohovací kolíky pro desky plošných spojů a další sestavy 

> Polohovací kolíky pro svařovací přípravky 

> Předcentrovací kolíky 

> Unašeče 

> Manipulační čelisti pro komponenty, tištěné spoje, zapouzdření. 

> Senzorové adaptéry, 

> Krimpovací nástroje 

> Centrovací dílce pro nízko- a vysokofrekvenční měření 

> Keramické testovací konektory 

s následujícími produktovými vlastnostmi : 

> Elektroizolační vlastnosti, extrémní otěruvzdornost, dlouhá životnost a tvarová stálost 

> Odolnost vůči ulpývání nečistot při studeném pájení 

> Odolnost vůči horkým odstřikům 

> Opakovatelná 100%-orientace mezi výrobkem a výrobním zařízením  

> 40 krát delší životnost než tvrzená ocel